Cestovanie a dovolenky v čase COVID-19

Aktuality zo sveta cestovania na jednom mieste. Do ktorých krajín môžeme cestovať na dovolenku? Pozrite si zoznam v našej “mape bezpečných krajín COVID-19


26. máj 2021 o 10:00

Cestovateľský semafor je schválený!. Návrat z letných dovoleniek či ciest v zahraničí bude závisieť od toho, aká je epidemická situácia v danej krajine. Vláda v stredu schválila cestovateľský semafor, platiť by mal od pondelka 31. mája. Finálna verzia vyhlášky ešte závisí od hlavného hygienika.

zdroj: www.sme.sk


26. máj 2021 o 10:00

Očkovací certifikát otvorí dvere do Európy. Ktoré krajiny ho plánujú uznať?. Ako jedna z posledných krajín v regióne začalo Slovensko vydávať jednotný očkovací certifikát na cesty do zahraničia. Od soboty ho všetkým doteraz zaočkovaným dokáže poslať elektronicky. Netreba ho vytlačiť, pri kontrole stačí ukázať snímku v telefóne.

zdroj: www.sme.sk


25. máj 2021 o 14:30

Odleťte za letom. Prví letní dovolenkári vycestujú zo Slovenska už v júni. Slnko, more, grécka pohostinnosť a maximálna pohoda v niektorom z obľúbených hotelov na vás čaká už od 11. júna pravidelnými letmi z Bratislavy a od 21. júna aj z Košíc. Vyhľadávané grécke ostrovy Rodos, Kréta a Zakyntos si tak môžete dopriať na 7, 10, 11 a 14 nocí. V priebehu mesiaca jún sa k ním pridajú aj ďalšie obľúbene ostrovné destinácie ako Sardínia, Sicília a Cyprus. Koncom mesiaca Slovákmi vyhľadávané Turecko. Všetko však bude závisieť aj od schválených podmienok cestovateľského semaforu.

zdroj: www.ta3.com


25. máj 2021 o 08:30

Eurokomisár Reynders: COVID pasy by sa mali spustiť od 1. júla. Členské štáty Únie majú podľa Reyndersa počas júna ukončiť všetky prípravy, aby tak mohli úspešne spustiť COVID pasy s cieľom zjednodušiť cestovanie po Európe.

zdroj: www.teraz.sk


25. máj 2021 o 08:30

Futbaloví fanúšikovia sa dostanú do Ruska na zápasy ME aj bez víz. Potrebovať však budú potvrdenie o negatívnom výsledku testu na koronavírus.

zdroj: www.teraz.sk


25. máj 2021 o 08:30

V Grécku sa oficiálne začala letná dovolenková sezóna. Aspoň jednu dávku protikoronavírusovej vakcíny dostali už vyše štyri milióny občanov. Oboma dávkami zaočkovali zhruba 1,4 milióna ľudí.

zdroj: www.teraz.sk


25. máj 2021 o 08:30

Konzílium schválilo cestovateľský semafor. Platiť by mohol od 27. mája. Cieľom cestovateľského semaforu je vytvoriť najjednoduchší návod, kam sa odporúča cestovať a kde vycestovať nie je odporúčané

zdroj: www.teraz.sk


05. máj 2021 o 11:30

Cyprus ruší karanténu pre úplne zaočkovaných návštevníkov. Cyprus zruší od 10. mája karanténu pre návštevníkov z ostatných členských krajín Európskej únie a z množstva ďalších štátov. V pondelok o tom informovala tlačová agentúra DPA.

Podmienkou je, aby boli návštevníci úplne zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19 alebo aby sa preukázali negatívnym výsledkom PCR testu na koronavírus nie starším ako tri dni, uviedol v pondelok pre tlačovú agentúru CNA námestník cyperského ministra zodpovedného za turistický ruch Savvas Perdios.

zdroj: www.teraz.sk


05. máj 2021 o 10:30

SupremeFly plánuje lietať z Bratislavy do Istanbulu či Káhiry. Rakúsky prepravca SupremeFly plánuje lietať z Bratislavy do štrnástich destinácií vrátane Berlína, Frankfurtu, Zürichu, Ríma, Amsterdamu, Barcelony, Dubaja či tureckého Istanbulu.

zdroj: www.sme.sk


05. máj 2021 o 10:30

Aerolínie flydubai zažili jeden z najťažších rokov, tržby im klesli o viac ako polovicu. Nízkonákladový letecký dopravca flydubai vykázal za rok 2020 veľkú stratu a označil ho za "jeden z najťažších rokov vo svojej histórii". Dôvodom boli cestovné obmedzenia na zastavenie šírenia nového koronavírusu aj uzemnenie jeho lietadiel Boeing 737 MAX na začiatku roka.

zdroj: www.sme.sk


30. apríl 2021 o 10:30

Ak to pandemická situácia dovolí, pustíme ľudí na zahraničnú dovolenku už od 15. mája, vyhlásil Klus. S núdzovým stavom sa predĺžil aj zákaz cestovania, ktorý by mal platiť do 28. mája. Všetko však bude závisieť od pandemickej situácie a nie je vylúčené, že sa dovolenková sezóna otvorí už 15. mája. Po mimoriadnom rokovaní konzília odborníkov to vyhlásil štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí - Martin Klus.

zdroj: www.tvnoviny.sk


30. apríl 2021 o 10:30

Zákaz cestovania do zahraničia za účelom rekreácie je predĺžený do 28.05.2021.

zdroj: www.dovolenka.sme.sk


23. apríl 2021 o 10:30

Malta: Obľúbená krajina rozdá turistom vreckové. Musia splniť iba jednu podmienku. Maltská vláda sa rozhodla netradične podporiť turizmus a cestovanie do tejto krajiny Európskej únie. Ľuďom, ktorí v lete prídu na ostrov a prespia v hoteli minimálne tri noci, dostanú tzv. vládne vreckové. Turisti vďaka vládnemu programu si môžu prilepšiť o pár desiatok eur. Program na podporu turizmu predstavil minister pre cestovný ruch Clayton Bartolo.

zdroj: www.tvnoviny.sk


23. apríl 2021 o 10:30

Vlaky RegioJetu spoja v lete Bratislavu s Rijekou, Splitom či Záhrebom. Dopravca RegioJet v lete spojí vlakmi Bratislavu s chorvátskymi mestami Rijeka, Split, ale aj Záhreb. Nadväzné autobusy následne napoja celé jadranské pobrežie. Informoval o tom hovorca spoločnosti Aleš Ondrůj s tým, že záujem o tieto spojenia je tento rok na Slovensku rovnako veľký ako vlani.

zdroj: www.teraz.sk


23. apríl 2021 o 10:30

Grécko zrušilo karanténu pre úplne zaočkovaných z EÚ. Grécko v pondelok oznámilo, že cestujúci z krajín Európskej únie a piatich ďalších krajín, ktorí sú úplne zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19 alebo majú negatívny test na koronavírus, už nebudú musieť ísť pri príchode do karantény. Informácie priniesla tlačová agentúra AFP.

zdroj: www.teraz.sk


16. apríl 2021 o 10:30

Nové podmienky vstupu na územie SR platné od 19.04.2021 od 06:00. Dobrá správa pre cestovateľov, ktorí už prekonali COVID alebo sú zaočkovaní.

zdroj: www.uvzsr.sk


15. apríl 2021 o 11:00

Sicília a Sardínia chcú do leta zaočkovať všetkých obyvateľov. Oba najväčšia talianske ostrovy, ktoré majú celkovo 6,6 milióna obyvateľov, tlačia na vládu, aby ich kompletne preočkovala. Ako bezkoronové regióny chcú opäť prilákať turistov.

zdroj: www.teraz.sk


15. apríl 2021 o 10:30

Do letnej sezóny by mohli byť v EÚ tzv. COVID pasy. Do letnej sezóny by mohli byť v Európskej únii (EÚ) zavedené nové osvedčenia, tzv. COVID pasy. Uviedol to v utorok v Európskom parlamente eurokomisár pre spravodlivosť Didier Reynders. Na tieto certifikáty sa spoliehajú letecké spoločnosti aj turistický priemysel v bloku, teda odvetvia, ktoré blokády a nariadenie sociálneho dištancu na zastavenie šírenia pandémie ochorenia COVID-19 zvlášť tvrdo zasiahli.

zdroj: www.teraz.sk


15. apríl 2021 o 10:30

Izrael plánuje od 23. mája umožniť vstup zaočkovaným turistom s testom. Izrael plánuje od 23. mája vpúšťať na svoje územie zahraničných turistov, ktorí boli zaočkovaní proti koronavírusu SARS-CoV-2, oznámili v utorok izraelské ministerstvá zdravotníctva a cestovného ruchu. Informovala o tom agentúra DPA.

zdroj: www.teraz.sk


15. apríl 2021 o 10:30

EasyJet očakáva, že od konca mája začne viac lietať. Britská letecká spoločnosť easyJet očakáva, že začne od konca mája viac lietať. Predpokladá pritom, že do tej doby by mala byť väčšina európskych krajín otvorená pre britských dovolenkárov vďaka pokroku pri očkovaní proti ochoreniu COVID-19 v Spojenom kráľovstve.

zdroj: www.teraz.sk


15. apríl 2021 o 10:30

Grécko chce budúci týždeň zrušiť karanténu pre cestujúcich. Grécko plánuje od budúceho týždňa zrušiť karanténne obmedzenia pre cestujúcich z členských krajín Európskej únie a ďalších piatich štátov. Podmienkou je, že musia byť buď zaočkovaní proti koronavírusu, alebo sa musia preukázať negatívnym výsledkom testu nie starším ako 72 hodín. Povedal to v stredu pre agentúru Reuters pod podmienkou anonymity predstaviteľ gréckeho ministerstva pre cestovný ruch.

zdroj: www.teraz.sk


08. apríl 2021 o 10:30

Na Slovensku je cestovný ruch „nechcené dieťa“. Jednou z personálnych postkoronových zmien v najväčšom subjekte cestovného ruchu na Slovensku je prechod väčšinového majiteľa a predsedu predstavenstva Tatry Mountain Resort, a. s., do operatívy. Bohuša Hlavatého vystriedal na pozícii generálneho riaditeľa finančník Igor Rattaj.

zdroj: www.hotelier.sk


31. marec 2021 o 10:30

Emirates Airlines predlžujú bezplatné poistenie pre cestujúcich ku každej zakúpenej letenke. Aktuálne je poistenie poskytované bez časového obmedzenia.

zdroj: www.emirates.com


29. marec 2021 o 10:30

Návrat nemeckých turistov na Malorku španielsky cestovný ruch neoživí. Podľa scenára španielskej centrálnej banky by počet zahraničných turistov, ktorí tento rok navštívia Španielsko, mohol dosiahnuť zhruba 60 % úrovne z roku 2019. Na ilustráciu, vlani to bolo len 20 %.

zdroj: www.teraz.sk


29. marec 2021 o 10:30

Nemecko - zmena v podmienkach vstupu od 28. marca. Od 30. marca 2021 je zavedená povinnosť predloženia negatívneho testu na COVID-19 pri príchode do Nemecka leteckou prepravou. Odporúčame cestujúcim overiť si pred cestou podmienky príchodu do Nemecka leteckou prepravou a podmienky leteckého tranzitu cez nemecké letiská na nemeckom veľvyslanectve v štáte, v ktorom majú aktuálne pobyt.

zdroj: www.mzv.sk


25. marec 2021 o 10:30

Od štvrtka platia nové pravidlá! Obmedzený pobyt v prírode, zahraničnú rekreáciu zakázali. Pobyt v prírode alebo individuálny šport v rámci okresu je v čase zákazu vychádzania po novom možný iba od 5.00 do 20.00 h. Vláda tiež úplne zakázala rekreáciu v zahraničí, keď odstránila medzeru od 1.00 do 5.00 h v platnosti opatrenia. Obe zmeny platia od štvrtka. Vyplýva to z doplneného uznesenia vlády, ktoré v stredu schválil

zdroj: www.topky.sk


24. marec 2021 o 10:30

Do odvolania sa zakazuje tiež cesta do zahraničia s cieľom rekreácie, nebude viac možná ani od 1.00 do 5.00 h. Vyplýva to z doplneného uznesenia vlády, ktoré v stredu schválil vládny kabinet

zdroj: www.sme.sk


24. marec 2021 o 10:00

Cestovné kancelárie chcú byť pri rokovaniach, ktoré sa týkajú ich činnosti. Slovenská asociácia cestovných kancelárií (SACKA) rešpektuje rozhodnutie vlády o dočasnom zákaze cestovať do zahraničia. Zároveň je však podľa jej prezidenta Romana Berkesa dôležité, aby sa rokovaní o zásahu do činnosti cestovných kancelárií zúčastňovali aj zástupcovia asociácie. Pomohlo by to minimalizovať straty, ktoré pre cestovné kancelárie vyplývajú z rozhodnutia vlády a predišlo by sa aj dezinformáciám o aktivitách cestovných kancelárií.

zdroj: www.sme.sk


24. marec 2021 o 10:00

Fórum cestovného ruchu kritizuje Covid pasy, presadzuje slobodu v cestovaní. Fórum cestovného ruchu okrem pomalého kompenzačného mechanizmu kritizuje aj plánované zavedenie zelených pasov pre cestujúcich.

zdroj: www.sme.sk


24. marec 2021 o 10:00

Grécko povolí vstup cestujúcim z EÚ a Izraela zaočkovaným proti covidu. Očakáva sa, že vláda takéto uznesenie zverejní ešte v utorok. Zatiaľ však nie jasné, kedy toto opatrenie nadobudne účinnosť.

zdroj: www.teraz.sk


24. marec 2021 o 10:00

Cestovky utrpeli tvrdú ranu, lacnejšie zájazdy nečakajte. Cestovný ruch sa s nepredvídateľnými okolnosťami musí vyrovnávať relatívne často. Teroristické útoky, prírodné katastrofy, politické nepokoje či výbuchy sopky spôsobujú, že záujem dovolenkárov o tú-ktorú destináciu sa na prechodný čas zníži. Ide však o lokálne ohniská, ktoré dokážu posilniť cestovanie do iných destinácií.

zdroj: www.index.sme.sk


17. marec 2021 o 12:00

Qatar Airways ruší podmienku negatívneho PCR-RT testu pri letoch z 13 destinácií. Bez povinnosti vykonávania testov v destinácii je možné aktuálne cestovať aj z obľúbeného Zanzibaru.

zdroj: www.qatararways.com


16. marec 2021 o 11:00

Kam sa Slováci chystajú v lete? Cestovky prispôsobili first minute. Kým po minulé roky si dovolenkári objednávali letné zájazdy aj s polročným predstihom, dnes si to mnohí nechávajú na poslednú chvíľu. Dôvod je jednoduchý, pandémia obrátila všetko na ruby.

zdroj: www.index.sme.sk


 

16. marec 2021 o 11:00

Cestovný ruch v EÚ sa v minulom roku poznačenom koronakrízou prepadol. Počet prenocovaní pripadajúcich na nerezidentov danej krajiny klesol o 68 % a počet prenocovaní pripadajúcich na domácich návštevníkov o 38 %.

zdroj: www.teraz.sk


09. marec 2021 o 08:00

Grécko chce začať otvárať maloobchod a neskôr aj cestovný ruch. Grécko chce zrušiť protiepidemické reštrikcie týkajúce sa maloobchodného sektora a otvoriť školy do konca marca. Sektor cestovného ruchu by sa mal začať otvárať do mája pred životne dôležitou letnou sezónou, uviedla v pondelok hovorkyňa gréckej vlády Aristotelia Peloniová. Konečné rozhodnutie bude závisieť od epidemickej situácie.

zdroj: www.teraz.sk


02. marec 2021 o 08:00

Bez testu, karantény a iných obmedzení. EÚ chce zaviesť COVID pasy. Prvá verzia COVID certifikátu príde už koncom marca, sľubuje EK.

zdroj: www.simpleflying.com


02. marec 2021 o 08:00

Chorvátsko prezentuje projekt bezpečnej dovolenky  SAFE STAY IN CROATIA.. Chorvátsko sa pripravuje na znovuotvorenie hraníc a letnú sezónu  2021.

zdroj: www.safestayincroatia.hr


02. marec 2021 o 08:00

Rezort dopravy podporuje jednotné pravidlá pre cestovanie v rámci Európskej únie. Ministerstvo dopravy podporuje jednotné pravidlá pre cestovanie a záchranu cestovného ruchu v krajinách Európskej únie. Ako zdôraznila prostredníctvom sociálnych sietí štátna tajomníčka rezortu dopravy Katarína Bruncková, spoločný postup krajín únie má priniesť obnovu dôvery ľudí v cestovanie, rýchlejšiu a adresnejšiu pomoc podnikom v cestovnom ruchu, ako aj uplatnenie osvedčených postupov z iných krajín a zdieľanie skúseností.

zdroj: www.sme.sk


02. marec 2021 o 08:00

Machu Picchu s obmedzenou kapacitou znovu sprístupnia návštevníkom. Machu Picchu, najobľúbenejšie turistické miesto v Peru, v pondelok opätovne sprístupnia pre verejnosť, ale iba so 40-percentnou kapacitou návštevníkov. "Denne bude môcť toto miesto za prísnych hygienických podmienok navštíviť 897 ľudí," povedal vo štvrtok pre tlačovú agentúru AFP zdroj z prostredia peruánskeho ministerstva kultúry.

zdroj: www.teraz.sk


24. február 2021 o 08:00

Cestovanie do SR od 17.2.2021. V linku nižšie nájdete aktuálne podmienky vsupu zo zahraničia na územie Slovenskej republiky

zdroj: www.korona.gov.sk


24. február 2021 o 08:00

Kanada predĺžila uzatvorenie svojich hraníc s USA do 21. marca. Kanada ponechá svoje hranice s USA uzatvorené pre všetky osoby, ktoré nevykonávajú neodkladné cesty, do 21. marca. Oznámil to v piatok kanadský minister verejnej bezpečnosti Bill Blair, ktorého citovala tlačová agentúra AFP.

zdroj: www.teraz.sk


24. február 2021 o 08:00

Emirates Airlines aj naďalej ponúkajú ku všetkycm svojim letenkám poistenie s bohatým krytím zdarma. Akciu je možné využiť pre všetky rezervácie uskutočnené do 31.03.2021 s odletom do max.1 roka od zakúpenia letenky.

zdroj: www.emirates.com


15. február 2021 o 12:30

Globálny cestovný ruch má za sebou najhorší rok vo svojej histórii. Globálny cestovný ruch má za sebou najhorší rok vo svojej histórii. Pandémia ochorenia Covid-19 v roku 2020 mu spôsobila stratu príjmov väčšiu ako 1 bilión eur, keďže sa počet zahraničných návštevníkov prudko prepadol. Uviedla to koncom týždňa Svetová organizácia OSN pre cestovný ruch (UNWTO) so sídlom v Madride.

zdroj: www.sme.sk


15. február 2021 o 12:00

Izrael a Grécko vytvoria cestovateľský koridor pre zaočkovaných ľudí. Izrael a Grécko sa dohodli na vytvorení spoločnej "cestovateľskej bubliny" pre ľudí zaočkovaných proti ochoreniu COVID-19. Informovala o tom v pondelok agentúra DPA.

zdroj: www.teraz.sk


15. február 2021 o 12:00

Počet pasažierov na letisku v Dubaji vlani klesol o 70 %. Počet pasažierov na najrušnejšom letisku na Blízkom východe v Dubaji klesol minulý rok o 70 % na 25,9 milióna, pretože pandémia ochorenia COVID-19 ochromila cestovný ruch. Informoval o tom v pondelok prevádzkovateľ letiska.

zdroj: www.teraz.sk


01. február 2021 o 12:00

Česko od polnoci 30.01.2021 zavrelo svoje hranice pre cudzincov. Česká republika od polnoci z piatka na sobotu zatvorí hranice pre takmer všetkých cudzincov. Vstúpiť na jej územie budú môcť len v nevyhnutných prípadoch.

zdroj: www.sme.sk


01. február 2021 o 12:00

Pandémia tvrdo zasiahla do práce pilotov. Podľa prieskumu organizácie GOOSE Recruitment a odborného časopisu FlightGlobal uskutočneného na vzorke takmer 2600 pilotov po celom svete, iba 43 % robí v súčasnosti prácu, na ktorú sa vyškolili.

zdroj: www.teraz.sk


01. február 2021 o 12:00

Globálny cestovný ruch má za sebou najhorší rok vo svojej histórii. Počet zahraničných turistov klesol v roku 2020 o jednu miliardu alebo 74 %. Ázia, prvý región, ktorý pocítil vplyv ochorenia COVID-19, pritom zaznamenala najväčší úbytok zahraničných návštevníkov.

zdroj: www.teraz.sk


25. január 2021 o 12:00

Letecké spoločnosti zavádzajú povinnosť nosenia respirátora FFP2 počas letu. Ako prvý letecký prepravca k tomuto kroku pristupuje Lufthansa Group.

zdroj: www.lufthansa.com


21. január 2021 o 12:00

Pandémia prinútila turistické destinácie prehodnotiť obchodný model. Peru uzavrelo Machu Picchu a tamojšie úrady zvažujú spôsoby, ako urobiť z návštevy tohto miesta exkluzívnejšiu záležitosť.

zdroj: www.teraz.sk


21. január 2021 o 11:30

Delta Air Lines zaznamenali vlani stratu vyše 12 miliard dolárov. Americká letecká spoločnosť Delta Air Lines oznámila za rok 2020 stratu viac než 12 miliárd USD, čo znamená prvú celoročnú stratu spoločnosti za posledných 11 rokov. Dôvodom je pandémia nového koronavírusu, ktorá viedla k rozsiahlym karanténnym opatreniam, čo zasiahlo najmä cestovný ruch a leteckú dopravu. Rok 2021 by však podľa aerolínií mal byť rokom zotavovania.

zdroj: www.teraz.sk


21. január 2021 o 11:00

Španielsky turizmus čelí najhoršej kríze vo svojej histórii. V roku 2020 prišlo do Španielska menej ako 20 miliónov zahraničných návštevníkov. Tržby v tomto sektore klesli o viac ako 75 %. Takéto zlé výsledky krajina nezaznamenala najmenej 50 rokov.

zdroj: www.teraz.sk


21. január 2021 o 11:00

Počet dovolenkárov v Chorvátsku vlani klesol o 37 %. Počet prenocovaní vlani dosiahol 54,4 milióna, čo bola polovica v porovnaní s rokom 2019.

zdroj: www.teraz.sk


13. január 2021 o 09:00

Rakúsko dočasne sprísňuje kontroly na hraniciach so Slovenskom. Rakúsko od soboty dočasne sprísňuje kontroly na hraniciach so Slovenskom, ale aj Českom. Dôvodom je nepriaznivý vývoj situácie s pandémiou nového koronavírusu v týchto krajinách. Na svojom webe na to upozorňuje Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.

zdroj: www.teraz.sk


12. január 2021 o 20:00

Letisko Viedeň ponúka PCR testy a antigénové rapídne testy. PCR testy od 11 januára 2021, za 99 €,- (namiesto 120 €,-) na osobu. Ponuka testovania je dostupná od pondelka do nedele od 7.00 do 20.00 (posledná registrácia o 19.00).

zdroj: www.viennaairport.com


04. január 2021 o 11:00

Tui počíta v tomto roku so silným znovuoživením cestovného ruchu, ktorý ešte vlani zachvátila koronakríza. Podľa šéfa najväčšej európskej cestovnej kancelárie Tui Fritza Joussena krízu v cestovnom ruchu spôsobenú  koronakrízou vystrieda boom. Tui chce okrem iného opäť poslať na more posilnenú flotilu výletných lodí, píše nemecký portál n-tv.de.  

zdroj: www.hlavnydennik.sk


04. január 2021 o 10:30

Emirates Airlines prichádzajú s novinkou - Premium Economy trieda. Nová trieda cestovania umožní cestovanie pohodlným spôsobom, no za nižšie ceny ako v biznis triede. Premium Economy Class je zatiaľ dostupná na 1 z lietadiel Airbus A380. 

zdroj: www.aeronewsglobal.com


04. január 2021 o 10:00

Rezort dopravy eviduje veľký záujem o schému pomoci pre cestovný ruch. Oprávnené obdobie pomoci je od začiatku pandémie, požiadať o pomoc teda môžu žiadatelia aj spätne, a to od 1. apríla 2020 až do 30. decembra 2021.

zdroj: www.teraz.sk


15. december 2020 o 13:30

Na lyžovačku treba negatívny test. Od pondelka 14. decembra sa sprísnili podmienky pre hotely, vleky a lanovky. Od návštevníkov sa vyžaduje negatívny test na ochorenie COVID-19. Zmeny priniesla vyhláška Úradu verejného zdravotníctva.

zdroj: www.teraz.sk


15. december 2020 o 13:30

Záujem o cestovné poistenie bude zrejme poznačený koronakrízou. Cestovné poistenie sa stáva čoraz častejšou výbavou turistov nielen pri ceste do zahraničia, ale aj pri dovolenke na Slovensku.

zdroj: www.teraz.sk


10. december 2020 o 09:30

Tržby vlastníka londýnskeho letiska Stansted sa prepadli o vyše 82 %. Počet cestujúcich vybavených na letiskách patriacich pod Manchester Airports Group sa za šesťmesačné obdobie prepadol medziročne o 88,5 %.

zdroj: www.teraz.sk


10. december 2020 o 09:30

Boeing 737 MAX uskutočnil po takmer dvoch rokoch prvý komerčný let. Let na linke Sao Paulo – Porto Allegre uskutočnil najväčší letecký prepravca v krajine, spoločnosť Gol. Stroje uzemnili vlani po tom, čo vyšetrovanie dvoch smrtiacich nehôd odhalilo konštrukčné chyby.

zdroj: www.sme.sk


10. december 2020 o 09:00

Zimné strediská i hotely ostanú počas sviatkov otvorené. Lyžiarske strediská, hotely a ďalšie prevádzky v týchto strediskách ostávajú otvorené, avšak za sprísnených podmienok, ktoré Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) dohodlo s konzíliom odborníkov. Potrebný od 14. decembra bude napríklad test nie starší ako 72 hodín.

zdroj: www.sme.sk


09. december 2020 o 12:30

Norwegian Air v utorok požiadali súd v Nórsku o ochranu pred veriteľmi. Tretiu najväčšiu nízkonákladovú leteckú spoločnosť v Európe po ambicióznej expanzii transatlantických letov tvrdo zasiahla pandémia ochorenia COVID-19, ktorá ochromila globálnu leteckú dopravu.

zdroj: www.teraz.sk


09. december 2020 o 12:30

OOCR: Skúšobný štart lyžiarskej sezóny na Liptove sa vydaril. Lyžiari sa uplynulý víkend správali disciplinovane a dodržiavali hygienické opatrenia.

zdroj: www.teraz.sk


09. december 2020 o 12:30

Taliansko počas sviatkov sprísni obmedzenia v oblasti cestovania. Vláda premiéra Gueseppeho Conteho sa rozhodla v období od 21. decembra do 6. januára zakázať cestovanie medzi jednotlivými talianskymi regiónmi.

zdroj: www.teraz.sk


09. december 2020 o 12:30

Francúzska vláda plánuje poskytnúť Air France 4-5 miliárd eur. Záchranný balík by mal leteckej spoločnosti pomôcť zvládnuť dôsledky pandémie nového koronavírusu, ktorá viedla k prepadu cestovného ruchu, a tým aj leteckej dopravy.

zdroj: www.teraz.sk


08. december 2020 o 12:00

Pre nízky dopyt Boeing znižuje výrobu lietadiel 787 Dreamliner. Americký výrobca lietadiel Boeing znižuje produkciu širokotrupých strojov 787 Dreamliner, keďže pandémia nového koronavírusu výrazne obmedzila dopyt po lietadlách.

zdroj: www.teraz.sk


04. december 2020 o 12:00

FlyDubai je ďalšou leteckou spoločnosťou, ktorá ponúka poistenie COVID-19 pre svojich pasažierov zdarma. . Poistenie je vystavované automaticky ku každej letenke do 31.12.2020 (predpokladáme predĺženie platnosti).

zdroj: www.flydubai.com


04. december 2020 o 11:30

Cestovná kancelária TUI získala ďalšiu pomoc za 1,8 mld. eur. Spoločnosť by tak mala zvládnuť nasledujúce mesiace, počas ktorých sa počíta s pokračovaním útlmu v oblasti cestovného ruchu.

zdroj: www.teraz.sk


02. december 2020 o 12:00

A.Doležal: Otvorenie lyžiarskych stredísk je v rukách Slovenska. EÚ dalo iba odporúčanie. Štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus (SaS) v utorok (1.decembra) informoval, že Európska komisia má v stredu vydať dokument, na základe ktorého sa bude na európskej úrovni koordinovať otváranie zimných stredísk.

zdroj: www.podnikatelskecentrum.sk


02. december 2020 o 08:30

S Emirates Airlines do sveta bezpečne. Letecká spoločnosť ponúka ku každej svojej letenke poistenie COVID-19 zdarma! 

zdroj: www.emirates.com


01. december 2020 o 17:00

V Írsku sa skončil lockdown. Od 18. decembra do 6. januára bude zákaz cestovania medzi grófstvami zrušený.


01. december 2020 o 00:30

Letecká spoločnosť Qantas zníži počet pracovníkov. Qantas sa tak snaží zredukovať svoje finančné straty, ktoré mu spôsobuje pandémia ochorenia COVID-19. Informuje o tom portál BBC.


31. november 2020 o 12:00

Lyžiarska sezóna na Slovensku by mohla začať neskôr, zväz hovorí o veľkých stratách. Na Slovensku je v rámci zimnej sezóny najdôležitejším obdobím termín od Vianoc do Troch kráľov. Ak by teda nemohli byť otvorené lyžiarske strediská alebo by bolo inak obmedzené poskytovanie služieb cestovného ruchu, znamenalo by to obrovské škody pre slovenské regióny závislé od zimnej sezóny.


31. november 2020 o 12:00

Španielsky cestovný ruch trpí, vzrástol počet hotelov určených na predaj. Najvýraznejšie sa počet hotelov ponúkaných na predaj zvýšil podľa portálu Idealista na Baleárskych ostrovoch. V októbri ich bolo v porovnaní s marcom v ponuke o 84 percent viac. V Andalúzii počet takýchto hotelov vzrástol o 45 percent.


31. november 2020 o 11:45

Zákaz lyžovania spôsobí talianskemu cestovnému ruchu veľké straty. Talianskemu zimnému cestovnému ruchu hrozí pre vládou plánované zatvorenie lyžiarskych stredísk počas obdobia Vianoc medziročný prepad tržieb o 70,2 percenta.


20. november 2020 o 8:00

TMR predáva lístky ako letenky. Lyžiarske strediská zvýšili ceny. Ak zavrú, peniaze ľuďom vrátia.


19. november 2020 o 11:20

maldivy bezpečná dovolenka

Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami. Svetová rada cestovného ruchu udelila Maldivám známku bezpečnej dovolenky.


18. november 2020 o 18:00

Púchovčan precestoval všetky krajiny sveta. Štefan Polakovič z Púchova cestoval odmalička. Najprv po Slovensku, potom po revolúcii aj za hranicami. Cestovanie ho chytilo do takej miery, že prešiel všetky krajiny sveta.


12. november 2020 o 20:15

Vstup do Albánska je možný bez nutnosti predloženia testu na COVID-19 a bez nutnosti zotrvania v karanténe. Informuje o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR na svojej webovej stránke. Ako ďalej priblížil rezort diplomacie, cestovanie v rámci krajiny je bez obmedzení. V prípade individuálnej dopravy alebo tranzitu cez Albánsko je potrebné overiť si aj aktuálne podmienky vstupu či tranzitu cez susedné krajiny.


12. november 2020 o 18:30

zanzibar silvester

Oslávte príchod nového roka v teple: exotický Zanzibar absolútne bezpečne. Špeciálna ponuka s jediným termínom. Odlet z Bratislavy a RT-PCR testy v cene.


7. november 2020 o 7:15

Potápač žil v Thajsku. Larvy mu chutili ako chrumky, v oceáne ho zachytil prúd. Marián Pobjecký sa síce narodil v Košiciach, ale túlavé topánky ho doviedli do rôznych častí sveta. Prepadol vášni zvanej potápanie, kvôli ktorej sa presťahoval do turistických rajov, akými sú ostrovy v Thajsku. Turistov tam učil potápaniu alebo ich sprevádzal pod morskou hladinou. V Thajsku sa počas piatich rokov naučil vyžiť z mála, zažil tam i monzún a ochutnal chrobáky či škorpióna, ale po takmer šiestich rokoch musel odísť potom, ako zomrel miestny kráľ. Exotický vietor ho zavial na takmer dva roky na Filipíny, kde sa potápal v najznámejších potápačských oblastiach na svete. Má za sebou vyše 3500 ponorov a dosiahol hĺbku 48 metrov.


5. november 2020 o 13:30

Od pondelka začnú platiť nové pravidlá pre cestovanie do Česka. Pri ceste zo Slovenska bude platiť povinnosť otestovať sa cestou späť do Česka.


1. november 2020 o 9:30

Rozhovor s letuškou: Lietala som raz mesačne, pre koronu sú prázdne lietadlá.


26. október 2020 o 16:00

Pre občanov Slovenskej republiky cestujúcich do Česka platí, že do krajiny môžu pricestovať len v nevyhnutných prípadoch. Napríklad kvôli ceste do zamestnania či výkonu podnikateľskej činnosti, vrátane pendlerov, nevyhnutným cestám za rodinou, cestám k lekárovi či účasti na svadbách a pohreboch. Cesty za účelom turistiky alebo návštevy priateľov nie sú možné.


26. október 2020 o 12:45

Tohtoročnú sezónu v jaskyni Driny, jedinej sprístupnenej jaskyni na západnom Slovensku, skrátila pandémia nového koronavírusu o tri a pol mesiaca. Namiesto apríla ju mohli turisti navštevovať až od polovice júna a zatvorili ju už začiatkom októbra. Podľa správcu Drín Petra Zvonára odlišná od iných rokov bola aj štruktúra návštevníkov.


23. október 2020 o 16:00

Lietanie zamŕza. Kam sa dostanete zo Slovenska? Nová linka do Odesy, denné lety do Moskvy, dovolenka v Izraeli. Tak vyzeral zimný letový poriadok bratislavského letiska pred rokom. Z hlavného mesta sa od konca vlaňajšieho októbra do marca tohto roka dalo využiť 29 pravidelných liniek. Túto jeseň je situácia diametrálne odlišná. Letisko M. R. Štefánika s posúvaním času opäť prechádza z letného letového poriadku na zimný. A ten je značne oklieštený.


22. október 2020 o 10:50

V hoteloch prespalo menej ľudí, v troch krajoch však prekonali rekordy vlaňajška. Návštevnosť ubytovacích zariadení bola v auguste o 20 percent vyššia ako v júli, napriek tomu medziročne bolo návštevníkov o 13,6 percenta menej. Aj v auguste podržali cestovný ruch hlavne domáci návštevníci, zo zahraničia prišla iba polovica minuloročného počtu.


15. október 2020 o 18:30

Nemecká vláda vo štvrtok rozhodla, že s účinnosťou od soboty 17. októbra zaradí medzi rizikové oblasti v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu aj celé Slovensko. Dosiaľ sa na tomto zozname nachádzalo päť krajov SR. Na nemecký zoznam rizikových oblastí najnovšie pribudnú aj celé Holandsko, Malta, celé pohraničie Francúzska susediace s Nemeckom, ako aj jednotlivé regióny v 11 krajinách EÚ.


14. október 2020 o 18:20

Španielsko vytvorí turistické koridory medzi Kanárskymi a Baleárskymi ostrovmi a ďalšími európskymi štátmi s cieľom podporiť odvetvie cestovného ruchu.


13. október 2020 o 14:20

Slováci cestujúci do Spojeného kráľovstva musia absolvovať samoizoláciu. Registrácia je možná 48 hodín pred plánovaným príchodom do krajiny.


9. október 2020 o 11:00

Povinné rúška aj vonku, Poľsko od soboty sprísňuje opatrenia. Poľská republika zaraďuje od soboty 10. októbra celé svoje územie do takzvanej žltej zóny, na celom území krajiny tak budú platiť sprísnené epidemiologické opatrenia. Rezort diplomacie približuje, že najdôležitejšou zmenou je povinnosť zakrývať si nos a ústa na všetkých verejných priestranstvách, teda aj vonku na ulici. Prísnejšie opatrenia budú platiť len vo vybraných červených okresoch.


3. október 2020 o 16:45

Českí turisti sú na Skalnatej chate vo Vysokých Tatrách po tých domácich dlhodobo najpočetnejšou skupinou. Najmä počas leta bolo cítiť ich zvýšený záujem, pretože si vybrali Tatry ako bezpečnú destináciu. Odkedy Česko svieti na slovenskom cestovateľskom semafore na červeno, situácia sa zmenila. „Po zavedení opatrení na slovenských hraniciach sme i my na chate pocítili rapídny úbytok češtiny,“ vysvetľuje chatár Pavol Kulanga.


24. september 2020 o 19:40

Spojené kráľovstvo zaradilo Slovensko, Dánsko, Island a karibský ostrov Curacao v súvislosti s koronavírusovou pandémiou na zoznam rizikových krajín. Informovala o tom vo štvrtok spravodajská stanica Sky News. Opatrenie znamená, že cestujúci, ktorí sa z týchto krajín vrátia do Spojeného kráľovstva od 4.00 h (5.00 h SEČ) v sobotu, budú musieť absolvovať dvojtýždňovú domácu karanténu. Za jej porušenie bude - až na malú skupinu výnimiek - hroziť pokuta vo výške najmenej 1000 libier (1096 eur).


24. september 2020 o 13:40

Slováci môžu cestovať do Bulharska bez obmedzení, potrebné je len vyhlásenie. Informuje o tom ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí na svojej webovej stránke. Rovnaké podmienky platia aj pre všetkých občanov cestujúcich z ktorejkoľvek členskej krajiny Európskej únie.


21. september 2020 o 22:00

Lokálne zákazy aj odporúčania. Aké sú platné koronaopatrenia?


19. september 2020 o 17:15

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí vydalo cestovné odporúčanie v súvislosti s ochorením Covid-19 na základe opatrení a odporúčaní Úradu verejného zdravotníctva pre všetky krajiny.


18. september 2020 o 9:30

Do zoznamu menej rizikových krajín z pohľadu pandémie nového koronavírusu pribudli Švédsko, Kanada a Bulharsko. Osoby, ktoré prídu z rizikových krajín Európskej únie (EÚ), musia ostať v povinnej karanténe až do negatívneho výsledku testu na ochorenie COVID-19. Vyplýva to z opatrenia Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR, ktoré platí od piatka od 9.00 h. Informovala o tom hovorkyňa ÚVZ Daša Račková.


16. september 2020 o 13:00

O kontrolách na hraniciach s Českom sa stále diskutuje, zrejme budú náhodné. Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) predpokladá, že kontroly na hranici s Českou republikou, ktorá od piatka 18. septembra pribudne na zoznam rizikových krajín, sa budú konať náhodne. O ich konkrétnom fungovaní sa však stále diskutuje, informoval o tom v stredu pred rokovaním vlády. "Ešte sa uskutočňuje tá diskusia, ako to budeme riešiť technicky," povedal minister. Poznamenal, že kontroly neznamenajú uzavretie hraníc. K prípadnej potrebe potvrdení od zamestnávateľa pre pendlerov sa nevedel vyjadriť. Poukázal na to, že príslušné nariadenie musí vydať hlavný hygienik SR Ján Mikas.


14. september 2020 o 18:30

Česko bude rizikovou krajinou. Po návrate z Česka bude potrebný negatívny test na koronavírus nie starší ako 72 hodín. Inak budú navrátilci musieť ísť do domácej karantény. Ústredný krízový štáb v pondelok potvrdil odporúčania Pandemickej komisie a Česko zaradil medzi rizikové krajiny. Sprísnený režim pri cestovaní z Česka začína platiť od piatka 18. septembra. Slovensko tiež zavedie náhodné kontroly na hraniciach s Českom.


11. september 2020 o 19:55

Česko pribudne medzi rizikové krajiny, čo ak tam trávim víkend? (otázky a odpovede)


11. september 2020 o 19:38

Česko je od piatka rizikové, Rakúsko a Maďarsko ostávajú zelené. Pozrite si mapu rizikových krajín.


9. september 2020 o 15:00

Belgicko sa rozhodlo zaradiť na svojom koronavírusovom semafore Prahu do červenej kategórie. Po návrate z nej budú musieť ľudia v Belgicku ísť do štrnásťdňovej karantény a povinný bude aj test na Covid-19. Informovalo o tom v stredu české veľvyslanectvo v Bruseli, podľa ktorého o opatrení rozhodli v utorok belgickí epidemiológovia.


8. september 2020 o 15:47

Cestujúci, ktorí počas predchádzajúcich 14 dní navštívili rizikovú krajinu a prichádzajú na Slovensko letecky, sa musia zaregistrovať na stránke korona.gov.sk. Opatrenie platí od 10. septembra od 7.00 h. Registrácia je naďalej povinná aj pre ľudí prichádzajúcich na Slovensko autom z Ukrajiny. Potvrdením o registrácii sa treba preukázať policajtom. Ministerstvo vnútra na to upozornilo na sociálnej sieti.


7. septembrer 2020 o 16:17

Od pondelka sú povolené civilné lety zo všetkých krajín. V prípade príletu z rizikovej krajiny však platia pre cestujúcich obmedzenia. Z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave je aktuálne možné pravidelnými leteckými linkami letieť do 11 destinácií. Informovala o tom hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková.

Pravidelnými linkami sa aktuálne z Bratislavy lieta do Alghera v Taliansku, Birminghamu, Edinburghu, Londýna (Luton, Stansted), Manchestera, ale aj do Dublinu.

Lieta sa tiež na Korfu, a to do konca septembra, do Solúnu, na Pafos na Cypre a do Burgasu. Zároveň sú v pláne počas septembra aj posledné dovolenkové rotácie charterových letov na grécke ostrovy Rodos a Kréta a do Larnaky na Cypre.


28. august 2020 o 12:47

Vo chvíli, ako boli zverejnené informácie o rozšírení zoznamu rizikových krajín, nastala reťazová reakcia. Klienti cestovných kancelárií stornujú zájazdy na mesiac september. Uviedol to prezident Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr (SACKA) Roman Berkes.

"Väčšina cestovných kancelárií má napríklad do Chorvátska nástupné termíny v piatok a v sobotu. Takže v najbližších dňoch už organizovane cez cestovnú kanceláriu nepôjde do Chorvátska nikto," podotkol Berkes.


28. august 2020 o 11:00

Cestovné poistenie v prípade vycestovania do rizikovej, tzv. "červenej" krajiny nekryje náklady súvisiace s novým koronavírusom. Pri návšteve bezpečnej krajiny sú tieto náklady kryté. Poistné krytie platí aj v prípade, pokiaľ klient vycestoval ešte pred vyhlásením krajiny za rizikovú. Uviedli to viaceré poisťovne pôsobiace na Slovensku.


28. august o 10:00

aktuálny zoznam bezpečných krajín covid-19

Aktualizovali sme zoznam epidemiologicky bezpečných krajín, ktorý bude platný od 1. septembra. Skracuje sa trvanie povinnej karantény po návrate z rizikových krajín na 10 dní. Ak sa počas karantény necháte otestovať a výsledok bude negatívny, môžete ju ukončiť skôr. 


27. august o 21:20

Rozširuje sa zoznam rizikových krajín a pribudnú nové opatrenia. Epidemiologická situácia v súvislosti so šírením koronavírusu sa nielen na Slovensku, ale ešte viac v Európe zhoršuje. Konzílium epidemiológov preto rozširuje zoznam rizikových krajín a od 1. septembra zavádza opatrenia, ktoré majú zabrániť šíreniu Covidu -19 na Slovensku.


26. august o 7:10

Na hraniciach so Slovinskom alebo s Rakúskom sa čaká aj niekoľko hodín, bez tekutín, potravín a toaliet. Aj takéto správy prichádzali v posledných dňoch od ľudí, ktorí sa vracali z Chorvátska. Krajina sa snaží vyrovnať s ohrozenou dovolenkovou sezónou najlepšie, ako vie, v posledných dňoch to však komplikujú správy o rekordných prírastkoch potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom. V sobotu Chorvátsko zaznamenalo vyše 300 nových prípadov, na jar ich pritom pribúdalo menej ako sto denne.


25. august o 20:55

Od 7. septembra majú byť povolené prílety lietadiel na Slovensko zo všetkých krajín, vrátane rizikových. Na bratislavské letisko by sa tak mali vrátiť linky z Ruska, Ukrajiny, Severného Macedónska, Spojených arabských emirátov a Srbska. Pasažieri z týchto krajín budú musieť mať už pri prílete na Slovensku negatívny test na koronavírus. Keď pristanú, budú musieť ísť do karantény. Všetci, ktorí budú prilietať na Slovensko budú musieť najneskôr 24 hodín pred príletom vyplniť elektronický dotazník cez webový portál. Ministerstvo dopravy ho pripravuje.


25. august o 20:25

Cyprus zaradil Rakúsko do B kategórie štátov svojho koronasemafóru. Pre Slovákov, ktorí od 28. augusta cestujú na Cyprus z viedenského letiska to znamená, že sa musia po prílete preukázať negatívnym testom. 


21. august o 14:15

Slovinsko s platnosťou od dnes zaradilo Chorvátsko na zoznam tzv. červených krajín. Ak sa chystáte cestovať z Chorvátska cez Slovinsko, musíte tranzit uskutočniť do 12 hodín bez zbytočného zastavovania. Ak plánujete pokračovať v pobyte na území Slovinska, musíte absolvovať 14-dňovú karanténu. 


14. august o 19:00 

Krajiny Európskej únie sprísňujú opatrenia. Cestovatelia, ktorí prichádzajú do Talianska z Chorvátska, Grécka, Malty a Španielska (vrátane tranzitu cez tieto krajiny) sa budú musieť preukázať negatívny test na koronavírus. Minimálne do 31. augusta musia mať turisti z Malty, Rumunska, Bulharska, Belgicka, Holandska, Španielska a Švédska pri príchode do Grécka so sebou aj negatívny test. Pôvodne bola na zozname aj Česká republika, dostala však výnimku. 


3. august o 7:30

Krátko po reštarte sezóny sa ochorenie COVID-19, ktoré spôsobuje nový druh koronavírusu, zistilo na najmenej dvoch výletných lodiach - na jednej v Arktíde a na druhej v Tichomorí.


2. august o 13:10 

V druhom najväčšom austrálskom meste Melbourne bude platiť nočný zákaz vychádzania, oznámili v nedeľu tamojšie úrady, ktoré zintenzívňujú snahy o zastavenie šírenia nového koronavírusu.


2. august o 13:00

Slováci sa viac rozcestovali po Slovensku, a to celoplošne. Destinácie mestského typu však zatiaľ nie sú primárnym cieľom dovoleniek Slovákov, hoci sú ponukou pripravené aj pre nich.


31. júl o 16:30

Britský premiér Boris Johnson v piatok oznámil, že Británia na najmenej dva týždne spomalí uvoľňovanie opatrení zavedených v súvislosti pandémiou koronavírusu. Počet prípadov ochorenia COVID-19 začal totiž v Spojenom kráľovstve opäť stúpať.


28. júl o 15:45

Grécko od stredy sprísňuje pravidlá týkajúce sa nosenia rúšok v uzavretých verejných priestoroch, ako sú banky, obchody či výťahy. Krajina okrem toho od soboty znovu otvorí šesť veľkých prístavov pre výletné lode, informovali v utorok tlačové agentúry DPA a Reuters.


24. júl o 14:00

Veľká Británia zaradila Slovensko na zoznam bezpečných krajín. Cestujúci zo Slovenska tak nebudú musieť od 28. júla po príchode do Anglicka absolvovať 14-dňovú karanténu.


cestovanie po koronavíruse

22. júl o 11:30 

Aktualizovali sme zoznam tzv. bezpečných krajín. Prečítajte si aktuálne informácie pred cestou do zahraničia


22. júl o 10:10

Írska vláda v utorok uviedla, že plánuje zrušiť povinnú 14-dňovú karanténu pre cestujúcich prichádzajúcich z 15 európskych krajín zaradených na "zelený zoznam" vrátane Slovenska.


13. júl o 12:45 

Vláda rokuje o lokalizácií cez mobily a vyšších pokutách za nedodržanie karantény. Úrad verejného zdravotníctva SR má za účelom eliminácie šírenia nového koronavírusu dostávať telefónne čísla majiteľov mobilných telefónov, ktorí prichádzajú na Slovensko z epidemiologicky menej bezpečných krajín. Novelou sa má tiež stanoviť nový priestupok nedodržania nariadenej izolácie či karanténnych opatrení pri príchode z krajiny, ktorá nie je označená ako bezpečná. Pokuta za tento priestupok sa navrhuje až vo výške 5 000 eur.


12. júl o 14:00

Maďarská vláda sprísňuje kontrolu štátnych hraníc a od polnoci z nedele na pondelok zavádza kategorizáciu krajín podľa epidemiologického rizika. Podľa spravodajského servera Index.hu to v nedeľu oznámil šéf úradu vlády Gergely Gulyás s tým, že Chorvátsko zatiaľ zostáva v kategórii krajín, z ktorých prichádzajúci sa nemusia podriadiť zdravotnej prehliadke.


11. júl o 19:30

V Chorvátsku bude od pondelka povinné nosenie rúšok v obchodoch a ďalších uzavretých verejných priestoroch. Informovala o tom v sobotu agentúra Reuters.


10. júla o 20:10

V Británii začalo v piatok platiť nariadenie o zrušení dvojtýždňovej karantény pre desiatky krajín. Slovensko na tomto zozname nefiguruje. Je však na zozname krajín, ktoré majú od 4. júla výnimku z odporúčania pre britských občanov necestovať do nich v iných než nevyhnutných prípadoch.


2. júl o 17:00

Bulharsko a Čierna Hora už nie sú považované za málo rizikové krajiny. Naopak, do zoznamu pribudli nové krajiny, vrátane Španielska, Francúzska alebo Talianska a niekoľkých krajín mimo Európy.


30. jún 2020 o 17:30

júnový prieskum

Ešte viac ľudí by vyrazilo za hranice tento rok. Vyplýva to z júnového prieskumu cestovateľskej nálady a plánov. Najčastejšie ľudia plánujú last minute pri mori.


12. jún 2020 o 14:40

cestovanie po koronavíruse

Slováci už môžu cestovať do 19 krajín, no cestovanie vzájomné bez obmedzení nie je samozrejmosťou. Prečítajte si aktuálne informácie pred cestou do zahraničia


12. jún 2020 o 8:00

Miestne úrady v Grécku vo štvrtok oznámili, že prevádzkovateľom plážového baru neďaleko Atén udelili pokutu 20 000 eur a na dva mesiace im odobrali povolenie, pretože v stredu večer sa tam nahrnuli stovky zabávajúcich sa zákazníkov, čím boli porušené vládne epidemiologické obmedzenia.


11. jún 2020 o 18:30

Kam sa bude dať cestovať na letnú dovolenku, ktoré krajiny sú bezpečné?


11. jún 2020 o 17:15

Menšia kapacita hotelov, limity na pláži, obmedzené služby. Čo vás toto leto čaká na dovolenke?


11. jún 2020 o 16:55

Slovenské letiská boli počas pandémie pre pravidelné lety "zatvorené", postupne sa však rozbiehajú. Štát najskôr umožnil súkromné biznis lety s kapacitou do 20 cestujúcich do ôsmich štátov. V utorok 9. júna zrušil obmedzenia cestovania do 19 krajín, takže od polovice júna sa opäť obnoví aj medzinárodná letecká preprava.


11. jún 2020 o 16:05

Len pred pár dňami sa rakúska vláda dohodla na záchrane leteckej spoločnosti Austrian Airlines. Súčasťou dohody boli zvýšené ekologické dane a takzvané antidumpingové pravidlo, ktoré presadila strana Zelených. Cieľom bolo obmedziť lety na krátke vzdialenosti zvýšením ich ceny. Nízkonákladové spoločnosti Wizz Air a Ryanair návrh ostro kritizovali. Vo štvrtok obe aerolinky ohlásili obrovské zľavy do rozličných destinácií.


11. jún 2020 o 15:30

Egypt od 1. júla otvorí niektoré svoje pobrežné letoviská pre zahraničných turistov.


10. jún 2020 o 10:30

Rakúsko od 16. júna otvorí svoje hranice aj s Talianskom, ktoré pandémia nového koronavírusu zasiahla najviac v Európe, a umožní voľné cestovanie do ďalších 30 európskych krajín.


10. jún 2020 o 7:10

Slováci môžu cestovať do Chorvátska aj bez udania dôvodu. Informuje o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVaEZ SR) na svojej webovej stránke. Pred uskutočnením cesty do Chorvátska rezort zároveň odporúča vyplniť online formulár určený na urýchlenie prechodu cez hranice. V opačnom prípade musia cestujúci rátať so zdržaním.


9. jún 2020 o 11:15

Od dnes už môžeme cestovať do 19 krajín bez toho, aby sme po návrate museli absolvovať povinnú karanténu. Po Česku, Maďarsku a Rakúsku sa k bezpečným krajinám pridá aj Nemecko, Lichtenštajnsko, Švajčiarsko, Slovinsko, Chorvátsko, Bulharsko, Grécko, Cyprus, Malta, Estónsko, Litva, Lotyšsko, Fínsko, Nórsko, Dánsko a Island.


9. jún 2020 o 10:30 

Španielsko približne 6000 nemeckým turistom umožní vstup na Baleárske ostrovy od pondelka 15. júna, čo je o dva týždne skôr, ako krajina v rámci uvoľňovania pandemických opatrení otvorí svoje hranice. Projekt má byť prípravou na očakávaný nával turistov po otvorení hraníc krajiny 1. júla. Cieľom je preveriť funkčnosť bezpečnostných opatrení. Nemeckí turisti boli vybraní, pretože epidemiologická situácia v krajine je podobná tej na Baleárskych ostrovoch.


8. jún 2020 o 12:00

Británia spustila v pondelok povinnú dvojtýždňovú karanténu pre osoby prichádzajúce zo zahraničia. Cieľom je zastaviť šírenie nového druhu koronavírusu - tento krok však viaceré letecké spoločnosti ostro kritizujú. 


8. jún 2020 o 7:30

Slovinská vláda prijala v nedeľu večer nové pravidlá, ktoré umožnia občanom 17 krajín členských i nečlenských krajín EÚ vstupovať na územie krajiny od dnes bez obmedzení. Zoznam krajín, ktorých občania môžu voľne prekračovať hranice so Slovinskom, sa teraz rozšíril aj o Slovensko. 


5. jún 2020 o 14:45

zochova chata

Zochova chata uchováva takmer 90-ročnú tradíciu. Okolité bukové lesy Malých Karpát poskytujú pokojné útočisko po hektickom pracovnom týždni, kde zabudnete na každodenný stereotyp.


3. jún 2020 o 13:00

Od polnoci sa obnoví neobmedzený režim na hraniciach medzi Slovenskou a Českou republikou. Premiéri oboch krajín Igor Matovič a Andrej Babiš to potvrdili pred začiatkom ich rokovania v rámci zahraničnej pracovnej cesty predsedu vlády SR Matoviča v Prahe.


3. jún 2020 o 10:12

Podľa prepočtov Slovenskej sporiteľne na základe priemerných cien uvádzaných Štatistickým úradom SR, tohtoročná dovolenka na Slovensku bude stáť priemernú štvorčlennú rodinu s dvoma deťmi zhruba 1300 eur.


3. jún 2020 o 8:25

Lotyšsko od dnes otvára hranice pre väčšinu štátov Európskej únie bez nutnosti karantény. Tú budú musieť absolvovať cestovatelia, ktorí počas posledných 14 dní navštívili Švédsko, Portugalsko, Maltu, Belgicko, Írsko, Španielsko a Veľkú Britániu. 


2. jún o 18:00

Estónsko povolilo od 1. júna vstup do krajiny bez nutnosti povinnej karantény občanom 24 krajín, medzi ktorými je aj Slovensko. Podmienkou vstupu je stráviť aspoň 14 dní v niektorej z povolených 24 krajín a neprejavovať symptómy COVID-19. 


1. jún 2020 o 15:45 

Malta otvorí svoje letisko pre turistov od 1. júla. Krajina tiež rokuje o bezpečnostných koridoroch na cestovanie s ďalšími štátmi, ktoré zvládli koronavírus dobre. Medzi nimi je aj Slovensko. 


1. jún 2020 o 13:28

Po trojmesačnej nútenej prestávke kvôli pandémii koronavírusu sa dnes návštevníkom otvorila jedna z najznámejších svetových pamiatok, rímske Koloseum. Lístky si môžu objednať len cez internet, pred vstupom si musia nasadiť rúška a nechať si zmerať teplotu. Pamiatku môže po novom navštíviť iba 1600 turistov denne. Pred pandémiou to bolo za deň až 20 000 ľudí, poznamenáva agentúra APA.


31. máj o 12:30

Egypt zľavňuje poplatok za vstupné víza do krajiny na mesiace jún - august pri prílete na letiská Aswan a Luxor. Namiesto pôvodných 25 $ zaplatia turisti iba 15 $. O polovicu lacnejšie budú aj vstupy do pamiatok a múzeí. 


30. máj o 9:35

Bulharsko plánuje od 1. júna zrušiť povinnú karanténu pre väčšinu členských krajín Európskej únie. Karanténa ostáva povinná pre cestujúcich z Portugalska, Švédska, Belgicka, Írska, Španielska, Talianska, Malty a Veľkej Británie. 

28. máj o 11:30

Letecké odvetvie zažíva najväčšiu krízu v histórii. Zo dňa na deň spoločnosti rušili lety v miliónových objemoch. Nový diel podcastu Index sa venuje trhu s letenkami a odpovedá aj na ďalšie otázky v súvislosti s budúcnosťou lietania a cien leteniek.


28. máj 2020 o 10:32

Južná Kórea od piatku na dva týždne opäť sprísni niektoré opatrenia v oblasti sociálnych kontaktov po tom, ako sa v krajine objavilo viacero ohnísk nákazy koronavírusom SARS-CoV-2.


27. máj 2020 o 15:31

Cyperská vláda v stredu prisľúbila, že pokryje výdaje každého turistu, ktorého počas tamojšej dovolenky pozitívne otestujú na koronavírus. Vláda uviedla, že takýmto pacientom a ich rodinám zaplatí ubytovanie, stravu, pitie aj lieky, pričom oni si budú hradiť len cestu taxíkom na letisko a spiatočný let domov.


27. máj 2020 o 15:04

Francúzski environmentalisti upozorňujú, že na dne mora pri meste Antibes sa nachádza množstvo odpadu súvisiaceho s pandémiou koronavírusu, ako napríklad použité tvárové masky či gumené rukavice. Organizácia Operation Clean Sea minulý týždeň nakrútila video, v ktorom je vidieť na dne mora popri Azúrovom pobreží aj plechovky od piva, cigaretové ohorky a iný odpad.


27. máj o 14:00

cestovateľský dotazník

55 % Slovákov plánuje dovolenkovať za hranicami ešte tento rok, ukázal náš prieskum, ktorého sa v dňoch 13. - 19. mája 2020 zúčastnilo 2075 respondentov. 


26. máj 2020 o 21:42

1. júna otvorí svoje brány rímske Koloseum. Turisti si pri návšteve budú musieť lístky rezervovať vopred, pri vstupe im pracovníci zmerajú teplotu a budú povinní mať na sebe rúško alebo inú ochranu tváre.


26. máj 2020 o 16:00

Slováci môžu od stredy cestovať na 48 hodín aj do Maďarska bez nutnosti preukázať sa negatívnym koronatestom alebo absolvovať karanténu. 


25. máj 2020 o 19:55

Igor Matovič sa dohodol s českým premiérom Andrejom Babišom, že Slováci budú môcť od stredy vycestovať do Česka na 48 hodín bez testu na Covid-19 a karantény. Rovnaké pravidlá budú platiť i v prípade Čechov cestujúcich na Slovensko.


25. máj 2020 o 19:38

Možnosť krátkodobo vycestovať do ôsmich krajín v zahraničí bez povinnej karantény pri návrate, ktorá doteraz platila na 24 hodín, sa od stredy 27. mája predĺži na 48 hodín. Predĺženie krátkodobého pobytu v zahraničí bez povinnosti karantény a negatívneho testu na Covid-19 zo strany slovenských úradov sa týka ciest do susedných krajín Rakúska, Maďarska, Českej republiky, Poľska a tiež Chorvátska, Slovinska, Nemecka a Švajčiarska.


25. máj 2020 o 18:00

Praha, Berlín, Rím. Pozrite sa, ako vyzerali pamiatky pred krízou a teraz


25. máj 2020 o 17:00

V Mongolsku budú platiť prísne opatrenia zavedené v boji proti novému koronavírusu až do vyvinutia vakcíny, uviedol v pondelok premiér Uchnaagijn Chürelsüch. Informovala o tom agentúra AFP. Znamená to, že pohyb v krajine bude obmedzený možno ešte dlhé mesiace. Mongolsko bolo jednou z prvých krajín, ktorá v dôsledku pandémie koronavírusu zaviedla opatrenia a uzavrela hranice. Urobilo tak už 12. marca. 


25. máj 2020 o 15:45

Hranice Rakúska so Slovenskom, s Českom a Maďarskom by sa mohli úplne otvoriť od polovice júna. Povedal to v pondelok rakúsky minister zahraničných vecí Alexander Schallenberg po videokonferencii s rezortnými kolegami zo spomínaných krajín, informovala agentúra APA.


25. máj 2020 o 8:45

Pri ceste na portugalské Azorské ostrovy nebude potrebná 14-dňová karanténa. Ministerstvo zahraničných vecí zverejnilo upozornenie Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Lisabone, ktoré uvádza 3 možnosti, ktoré majú turisti: negatívny koronatest nie starší ako 72 hodín, pri ceste od 5 do 13 dní je potrebné vykonať nový test. Druhá možnosť je testovanie po prílete na letisku a tretia možnosť je dobrovoľná karanténa v karanténnom zariadení a vykonanie testu. 


24. máj 2020 o 16:36

Taliani po uvoľnení opatrení nedodržiavali nariadenia a policajti udeľovali vysoké pokuty. Počas prvého víkendu od uvoľnenia prísnych karanténnych opatrení smerovali Taliani vo veľkých počtoch do obľúbených letovísk, zaplnili parky v mestách a večer sa stretávali v reštauráciách.


23. máj 2020 o 17:15

Zahraniční turisti môžu do Španielska zasa prichádzať od júla, oznámil v sobotu španielsky premiér Pedro Sánchez.


23. máj 2020 o 15:30

Chorvátsko otvorí koncom mája hranice pre cestujúcich zo Slovenska, Česka, Maďarska a Rakúska. Oznámil to na piatkovej tlačovej konferencii tamojší minister turizmu Gari Cappelli.


22. máj 2020 o 20:27

Cyprus od 9. júna obnoví komerčné lety z krajín s nízkym výskytom koronavírusu. Vybrané krajiny sú rozdelené na dve skupiny, v tej prvej figuruje aj Slovensko. 


21. máj 2020 o 18:57

Maďarská vláda od piatka rána umožní občanom Slovenskej republiky vstup na územie Maďarska na 24 hodín bez nutnosti karantény.


21. máj o 10:10 

balenie cestovanie po koronavíruse

Nielen, že budeme v budúcnosti cestovať inak, ale pri balení na cesty budeme musieť počítať s novými pravidlami a niekoľkými novými položkami v kufri naviac. Ako sa zbaliť na prvý let po koronavíruse


21. máj 2020 o 9:40

Taliansko sa začne otvárať pre turistov od 3. júna. Nebude potrebné absolvovať 2-týždňovú karanténu. 


20. máj 2020 o 14:03

Na stránke Ministerstva vnútra pribudol formulár, ktorý si treba so sebou vziať pri ceste do zahraničia. Pri prekračovaní hranice vám policajt potvrdí čas opustenia krajiny. Od 21. mája 7:00 hod bude možné vycestovať do Maďarska, Poľska, ČR, Rakúska, Chorvátska, Slovinska, Švajčiarska a Nemecka na 24 hodín bez nutnosti byť v povinnej karanténe alebo absolvovať test na koronavírus. 


19. máj 2020 o 15:03

Vycestovať môžete, ale len s testom. Prečítajte si prehľad, aké obmedzenia majú okolité štáty? 


19. máj 2020 o 14:52

Na tlačovej konferencii predstavili, ako bude fungovať smart karanténa. Spustiť by ju mohli v piatok. Zavedením smart karantény by sa mala zrušiť štátna. 


19. máj 2020 o 14:31

Chorvátsko sa chce v júni dohodnúť na otvorení hraníc pre turistov s piatimi európskymi krajinami vrátane Slovenska. Podľa denníka Jutarnji List je pravdepodobné, že začiatkom júna Chorvátsko uzavrie dohody o uvoľnení cestovania s Maďarskom, Rakúskom, Českom a Slovenskom. Nemecko by malo nasledovať v polovici júna.


18. máj 2020 o 22:30 

Qatar Airways na svojom Twitteri informuje, že personál na palube je povinný nosiť celotelový ochranný odev. 


18. máj 2020 o 17:52

Od štvrtka by mal po prvý raz od marca povoliť cesty do zahraničia na krátky čas. V rámci ďalšieho uvoľňovania opatrení budú môcť Slováci na maximálne 24 hodín vycestovať 8 krajín (Poľsko, Česko, Rakúsko, Maďarsko, Chorvátsko, Slovinsko, Švajčiarsko a Nemecko) bez nutnosti absolvovať koronatest alebo byť v karanténe.


18. máj 2020 o 16:06

Španielsko plánuje približne koncom júna otvoriť svoje hranice pre turistov. Stane sa tak potom, ako dôjde k úplnému uvoľneniu opatrení v boji s novým koronavírusom. 


18. máj 2020 o 11:32

Grécko znovu otvorilo aténsku Akropolu a ďalšie historické pamiatky. Cestovanie na ostrovy ostáva naďalej zákazané. 


16. máj o 21:10

Španielsko bude prvou krajinou, kde bude potrebný tvz. zdravotný pas. Mobilná aplikácia bude obsahovať zdravotné záznamy overené zdravotníckymi úradmi. Prvý let, pri ktorom bude zdravotný pas súčasťou cestovných dokladov, by mal odletieť v júli na Kanárske ostrovy. 


16. máj 2020 o 13:49

Rakúsko otvorí od 17. mája svoje hranice so Slovenskom. Kontroly na hraniciach budú ďalej už len náhodné, pričom k ich úplnému otvoreniu by mohlo dôjsť už 15. júna.


15. máj 2020 o 11:40

Parlament schválil mobilnú aplikáciu namiesto štátnej karantény. Ľudia budú môcť namiesto štátnej karantény využívať mobilnú aplikáciu, ktorou sa má zaviesť tzv. inteligentná karanténa.


15. máj 2020 o 11:04

Slovinsko ako prvá krajina v Európe ohlásilo koniec epidémie koronavírusuSlovinsko tak uvoľňuje režim na svojich hraniciach. Obyvatelia EÚ budú môcť od konca mája vstupovať na územie tejto krajiny na stanovených hraničných priechodoch bez povinnosti podstupovať karanténu.

slovinsko otvára hranice


15. máj 2020 o 7:07

Litva, Lotyšsko a Estónsko otvorili v piatok o polnoci v rámci zmiernenia opatrení proti šíreniu nového druhu koronavírusu hranice pre svojich občanov a vytvorili tak pobaltskú "cestovateľskú bublinu", ktorá je prvou svojho druhu v EÚ.


14. máj 2020 o 14:41

Grécko otvára prvé pláže. Sú spoplatnené a ľudia aj prevádzkovatelia musia dodržiavať pravidlá. Povinná je dezinfekcia, rozostupy medzi ležadlami aj v radoch na občerstvenie, predáva sa iba balené jedlo a nápoje. 


13. máj 2020 o 20:46

Maurícius nezaznamenal nové prípady koronavírusu už 17 dní. "Dnes sme 17 dní bez jediného nového prípadu. Maurícius má nula aktívnych prípadov," povedal minister zdravotníctva Kailesh Jagutpal v televíznom prejave.


13. máj 2020 o 16:45

Islandská premiérka Katrín Jakobsdóttir včera oznámila postupné uvoľňovanie opatrení a obnovenie cestovného ruchu od 15.6.2020. Podmienkou vstupu do krajiny bude 2-týždňová karanténa alebo absolvovanie testu na koronavírus po prílete na letisko. 


13. máj 2020 o 16:17

Letisko Bratislava na svojej Facebook stránke informovalo o predĺžení zákazu civilných letov do 28. mája 2020


13. máj 2020 o 10:00

Čoraz viac sa skloňujú otázky o tom, ako bude cestovanie vyzerať po skončení prísnych opatrení na zamedzenie šírenia vírusu. Na aké zmeny si budeme musieť zvyknúť? 

budúcnosť cestovania po koronavíruse


13. máj 2020 o 8:57

Rakúsko a Nemecko plánujú medzi sebou otvoriť hranice od 15.6.2020. Ministerka turizmu Elisabeth Köstinger pre rádio stanicu O1 potvrdila, že opatrenia na hraniciach sa začnú zmierňovať od 15.5.2020, budú umožnené cesty za prácou a návštevy rodiny. 


13. máj 2020 o 8:20

Ministerstvo zahraničných vecí informuje, že od 11. mája 2020 môžu občania EÚ a ich rodinní príslušníci, ktorí majú vo vlastníctve nehnuteľnosť alebo plavidlo v Chorvátsku (môže byť aj lízing), môžu vstúpiť do Chotrvátska s potvrdením o vlastníctve.


12. máj 2020 o 20:04

Ryanair dnes predstavil plán obnovy 40 % bežných liniek od 1.7.2020. Cestujúcich čaká meranie teploty či povinnosť nosiť rúško. Šéf Ryanairu sa kriticky vyjadril aj k nápadu, aby bolo stredné sedadlo v lietadle voľné. Označil to doslova za idiotský nápad.

ryanair obnova letov


12. máj 2020 o 11:57

Pláž na Santorini už nebude ako predtým. Plážové ležadlá, ktoré sa na pláži nachádzajú, po novom obklopuje stena z plexiskla.


11. máj 2020 o 15:00

Qatar Airways venuje 100 000 leteniek zadarmo pre zdravotníckych pracovníkov. Doplatia si iba letiskové poplatky, ktoré tvoria pár desiatok eur z celkovej ceny letenky. Svoj nárok si od 12.5.2020 môžu uplatniť aj slovenskí zdravotníci. 


11. máj 2020 o 9:37

V Tatranskej Lomnici opäť otvorili Múzeum TANAP-u i botanickú záhradu. Pre zamedzenie šírenia nového koronavírusu boli zatvorené dva mesiace.

otvorenie Múzeum TANAPu a botanickej záhrady


10. máj 18:05

Egyptská vláda povolí čiastočné otvorenie turistických rezortov pre domácich turistov. Hotely však môžu otvoriť až po splnení prísnych podmienok. Maximálna obsadenosť hotelov môže byť iba 25 %.


10. máj 2020 o 17:30

Spišský hrad sprístupnili turistom. Rodinu bez rúšok naň nepustili. Prehliadka je v obmedzenom rozsahu.


10. máj 2020 o 14:31

Nemecká polícia uvoľnila na jeden deň prísny režim na hraniciach krajiny zavedený v dôsledku pandémie koronavírusu a povolila ľuďom návštevy pri príležitosti Dňa matiek. Polícia sa rozhodla akceptovať návštevu matky ako oprávnený dôvod pre vstup na nemecké územie.


10. máj 2020 o 15:46

Ako bude vyzerať plán otvárania hraníc? Najreálnejšia je dovolenka v Česku či Rakúsku. Epidemiológovia nie sú optimistickí.


9. máj 2020 o 13:57

Britský premiér Boris Johnson v nedeľu oznámi povinnú 14-dňovú karanténu pre takmer všetkých ľudí prichádzajúci do Spojeného kráľovstva. Osobám, ktoré karanténu porušia, bude hroziť pokuta až 1000 libier (zhruba 1142 eur) či dokonca deportácia.


7. máj 2020 o 16:21

Gruzínsky premiér predstavil antikrízový plán na obnovu turizmu v krajine. Gruzínsko otvorí svoje hranice od 1.7. 2020.


6. máj 2020 o 12:33

Chorvátsko otvorí pobrežie Jadranského mora turistom. Leto však bude iné ako pred pandémiou koronavírusu. "Miestna polícia a úrady, prevádzkovatelia pláží a hotelov budú musieť zabezpečiť, aby slnečníky neboli jeden vedľa druhého, pretože vírus je stále vo vzduchu," dodal chorvátsky epidemiológ Krunoslav Capak, ktorého citovala agentúra DPA.


5. máj 2020 o 22:03

Sicília ponúka dotácie na dovolenku strávenú na ostrove domácim aj cudzincom. Plán zahŕňa dotovanie nákladov na ubytovanie návštevníkov ostrova, a to tak, že by mohli mať jednu z troch alebo dve zo šiestich nocí v hoteli zdarma, resp. by mohli získať poukážky na návštevu kultúrnych podujatí či historických pamiatok.


21. apríl 2020 o 11:10

Pôjdeme i napriek Covid-19 v lete k moru? Vypočujte si podcast Pravidelná dávka s Mirom Gašpárkom o aktuálnych otázkach.


17. apr 2020 o 17:41

Chorvátsko plánuje letnú sezónu, návrhy očakáva aj od Slovenska. Chorvátsko, kde sú v koronavírusovej kríze zavedené veľmi prísne obmedzenia, plánuje v lete otvoriť prístavy a niektoré kempingy aj hotely na odľahlejších miestach, aby turistická sezóna priniesla aspoň nejaké tržby.


 

COVID-19 Garancia